Rólunk

Az Artorius Lovagrend megalakulásának előzményei 2001-re vezetnek vissza, amikor Szalai István táborvezető a Török Flóris Általános Iskola tanáraként megszervezte első táborát (veterán segítőink – ekkor még táborozóként – itt kerültek kapcsolatba a lovagi kultúrával).

Az évek folyamán a tábor egyre népszerűbbé vált az iskola diákjai körében. Ezért úgy döntöttünk, hogy más iskolák tanulói számára is lehetővé tesszük a részvételt. Így került sor 2007 nyarán a Batthyány Kázmér Gimnázium és a Lázár Utcai Általános Iskola bevonásával is a lovagi táborra, melyeket immár a Lovagrend hirdetett meg.

A 2008-as évben visszatérő udvarhölgyeinken és harcosainkon kívül a Kardos István Általános Iskolából és a Kós Károly Általános Iskolából is csatlakoztak tanulók a táborozók sorához, és azóta is folyamatosan bővül az iskolák létszáma, amelyekben meghirdetjük a tábort.

Rendünk vezetősége

Táborvezető:

  • Szalai István

Udvarhölgyeink:

  • Albert Mercédesz (Eli)
  • Algayer Alexa
  • Erdelyi Andrea
  • Erdelyi Kristina

Lovagjaink:

  • Fábián Gergely
  • Horváth Norbert
  • Kovács Péter
  • Szalay Márton

Rendünk tagjai

Lovaggá ütött vitézeink:

  • Barkóczi Bence, a Faltörő (2012)
  • Berkes Dominik, az Egyenes (2009)
  • Czirják Richárd, a Tisztaszívű (2011)
  • Dél Antal, a Fürge (2016)
  • Dobó István, a Vashangú (2012)
  • Domokos Ádám, a Kötelességtudó (2016)
  • Dulkai Csanád, a Méltóságos (2012)
  • Eke Dominik, a Teherbíró (2016)
  • Fábián Bence, a Tiszteletreméltó (2014)
  • Fábián Gergely, a Nemeslelkű (2011)
  • Garami Dániel, a Szélsebes (2010)
  • Horváth Dániel, a Támasznyújtó (2016)
  • Horváth Csaba, a Felkészült (2014)
  • Horváth Henrik, a Figyelmes (2014)
  • Horváth Norbert, az Angyalarcú (2010)
  • Káltai Ágoston, a Jóindulatú (2016)
  • Karácsonyi Benedek, a Rettegett (2011)
  • Karap Saca, az Elszánt (2011)
  • Keményvári Dániel, a Békés (2010)
  • Kiss András, a Legkedveltebb (2012)
  • Király Márk, a Galamblelkű (2016)
  • Kovács Péter, a Fényes (2011)
  • Kurnász Martin, a Könyörületes (2010)
  • Libnár Tamás, a Megvesztegethetetlen (2014)
  • Lódi Péter, a Becsületes (2009)
  • Lozsek Péter, a Fáradhatatlan (2013)
  • Macskás Dániel, a Győztes (2011)
  • Müller Erik, az Állhatatos (2011)
  • Nádori Márk, az Erős (2009)
  • Nagy Kristóf, a Szókimondó (2011)
  • Nagy László, a Kőhajító (2010)
  • Rad Benjamin, az Atléta (2012)
  • Papp Richárd, a Csillagszemű (2010)
  • Podlovics Péter, a Jóságos (2010)
  • Sóti Olivér, a Csodatevő (2013)
  • Szabó Bence, a Hidegfejű (2015)
  • Szabó Dávid, a Pörölykezű (2013)
  • Szabó János, a Hősies (2011)
  • Szalay Márton, a Hadúr (2011)
  • Szerémi Dániel, a Merész (2013)
  • Szépvölgyi Márió, a Dalos Vitéz (2011)
  • Varga Benjamin, a Halkszavú (2010)
  • Verle Kristóf, az Előkelő (2010)
  • Vincze Kristóf, a Lényegretörő (2010)
  • Weiner Bendegúz, a Rettenthetetlen (2010)
  • Zsombor Dániel, a Sebeskardú (2012)

Tiszteletbeli/egykori udvarhölgyeink:

  • Farkas Beatrix
  • Győrffy Alexandra
  • Kormos Lili
  • Papp Réka
  • Rokonál Bettina
  • Surányi Katalin
  • Szentes Bogáta
  • Török Edit Júlia

Veteránjaink:

  • Dobreff András
  • Dobreff Árpád
  • Egri Viktor
  • Kiss Tamás
  • Merczel Levente
  • Pétervári Tamás
  • Tóth Gergely
  • Tóth Péter
  • Tóth Tamás